نمایندگی پاناسونیک

اولین دوربین بدون آینه ی پاناسونیک

جزییات خبر

 

پاناسونیک با معرفی جدیدترین دوربین فول فریم خود در ۲۵ام همین ماه، تحولی جدید را در صنعت عکاسی ایجاد خواهد کرد. این شرکت ده سال پیش اولین دوربین بدون آینه ی خود، G۱ را معرفی کرد و حالا زمان آن رسیده است که اولین دوربین فول فریم بدون آینه ی خود را معرفی کند. پس از Nikon Z و Canon R حالا نوبت به معرفی پاناسونیک فول فریم رسیده است.

بر اساس شایعات، پاناسونیک نمونه ی اولیه و محصول نهایی را در نیمه ی اول ۲۰۱۹ روانه ی بازار خواهد کرد. به نقل از یکی از منابع تست دوربین معرفی این مدل به اندازه ی Nikon Z۷ هیجان انگیز است. به نقل از منبعی دیگر کیفیت ویدئوی این مدل عالی است. هنوز اطلاعاتی در مورد مشخصات دقیق این دوربین یا حتی همکاری با لیکا و یا المپیوس در دست نیست؛ اما می توان حدس زد در این مدل هم از مانت مشابه Leica SL استفاده شده است. مزیت همکاری با لیکا می تواند این باشد که شش لنز (البته گران قیمت) برای این نوع مانت وجود دارد.

علاوه بر این اطلاعاتی هم مبنی بر استفاده از فرمت ۴:۳ در این مدل وجود ندارد. یقینا پاناسونیک یکی از رقبای چالش برانگیز در زمینه ی ویدئو است؛ اما شاید نتوان امیدی به بقای پاناسونیک در رقابت بین دو غول دوربین ساز کانن، نیکون و دیگر پرچم دار دوربین های بدون آینه یعنی سونی داشت. از طرفی باید دید آیا المپیوس و ریکو هم دوربین مشابهی را خواهند ساخت یا خیر.